Wyślij zapytanie


Nasza oferta

Kalendarze 2023

Złóż zapytanie ofertowe

Wizytówki

Wizytówki to jeden z nieodłącznych atrybutów każdego pracownika. Przydają się podczas kontaktów z klientami, na targach, konferencjach i wszędzie tam, gdzie warto wymienić się kontaktem z kimś innym.

Czy warto drukować wizytówki?

W dzisiejszych czasach posiadanie wizytówek jest niezbędne, ponieważ ułatwia kontakty z innymi oraz pozwala być zapamiętanym. Ponadto świadczy to o profesjonalizmie pracowników, a to z kolei rzutuje na wizerunek całej marki. I chociaż mogłoby się wydawać, że obecnie jest zbędny kartonik, na który nikt nie zwraca uwagi, w praktyce – reprezentuje Twoją firmę, nawet wtedy, kiedy Ty nie możesz pozwolić sobie na bezpośredni kontakt z osobami zainteresowanymi ofertą Twojej firmy.
Jak powinna wyglądać dobra wizytówka?

Warto zadbać o oprawę graficzną, ponieważ wizytówki mają za zadanie spełniać rolę informacyjną i wizerunkową. Wiele osób jest wzrokowcami, dlatego tak łatwo zapamiętuje graficzne elementy, charakterystyczne obrazy. Wówczas łatwo i niezwykle szybko kojarzą ją z daną firmą. Na wizytówce zamieszcza się zazwyczaj informacje takie jak: logo firmy, imię i nazwisko posiadacza, nazwa stanowiska, a także dane telefoniczne i mailowe. Standardowy rozmiar wizytówek to 90x50mm lub 85x55mm. Możemy wykonać również wizytówki o niestandardowych wymiarach. Projekt zostaje dopasowany do potrzeb klientów po wcześniejszym kontakcie i podanych wytycznych – przygotowujemy wizualizację.

Jakie są rodzaje wizytówek?

Czy wiesz, że rozmiary wizytówek różnią się między sobą w zależności od wybranego kraju? W Polsce najczęściej stosuje się takie o wymiarach 90x50 mm:
  • wertykalne, gdzie informacje umieszczone pionowo
  • horyzontalne, w przypadku których informacje umieszczone są poziomo.

Różnica polega tak naprawdę tylko na sposobie ułożenia informacji. Najczęściej wybierane i za najbardziej czytelne uznaje się horyzontalne.

Od czego zależy cena wizytówki?

W związku z tym, że możliwości tworzenia wizytówek są niemal nieskończone, cena zależy od wielu czynników:
  • ilość zamówionych sztuk
  • rodzaj materiału, z którego są wykonane – nie zawsze to musi być papier czy karton, wiele firm decyduje się również za wizytówki plastikowe, jednostronne albo dwustronne.
  • czy wizytówka ma mieć tłoczenia, zdobienia, elementy lakierowane albo srebrzone i złocone
  • czy wizytówka ma być bigowana, czyli rozkładana. Są one droższe, jednak powierzchnia zadruku jest dwa razy większa.