Wyślij zapytanie


Nasza oferta

Kalendarze 2023

Złóż zapytanie ofertowe

Szyldy z PCV


Szyldy z PCV jest jedną z najchętniej wybieranych form reklamy. Tabliczki mają szerokie zastosowanie. Sprawdzają się zarówno do małych, średnich, jak i dużych form reklamowych, również tych montowanych na zewnątrz budynku. Szyld PCV można zabezpieczyć laminatem ochronnym przez co zwiększona zostanie jego odporność na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne.
Jakie są zalety PCV?
PCV to materiał wytworzony z polichlorku winylu. Szyldy PCV są lekkie i elastyczne, a także odporne na warunki atmosferyczne. Mogą mieć różne grubości od 1 mm do 10 mm. Standardowe szyldy PCV to te o grubości od 2 do 5 mm. Ich maksymalna wielkość wynosi 2050x3050 mm.
Gdzie można zastosować szyld PCV?
Szyldy PCV z powodzeniem stosuje się zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Dlatego świetnie sprawdzą się jako:
  • Szyld reklamowy PCV
  • Plansza informacyjna
  • Tablica ostrzegawcza
  • Znaki informacyjne stosowane wewnątrz budynków
  • Znaki informacyjne montowane na elewacji
  • Lokalne znaki drogowe
  • Na ogrodzeniu
 
W jaki sposób zamontować szyld PCV?
Sposób montażu zależy od rodzaju podłoża. Przy tych niezbyt wymagających sprawdzi się taśma dwustronna bądź też silikon czy klej. Musi być to jednak gładka, równa powierzchnia. Jeśli chcesz zamontować szyld PCV na elewacji budynku, bądź na nierównym, porowatym podłożu – konieczne będzie zastosowanie dystansów lub metalowych stelaży. Wówczas będzie konieczne nawiercenie tablicy.
Jakimi metodami wykonuje się szyldy PCV?
Nowoczesne technologie pozwalają na zastosowanie rozwiązań, które umożliwiają wyprodukowanie tablic o wysokiej jakości, o wysokim nasyceniu kolorów, nie tracące barw nawet przy ekspozycji na słońce, odpornych na działanie warunków atmosferycznych.
Metody wykonania:
  • Naklejanie liter na białą płytę PCV. W tym przypadku litery wykonywane są z folii ploterowej. Można powiedzieć, że produkcja ma charakter warstwowy. Pierwsza z nich to tło, drugą natomiast stanowią naklejane litery.
  • Wydruk solwetowy bez laminatu. Charakteryzuje się tym, że tusze wnikają w podgrzany materiał (w tym przypadku PCV) i tworzą obraz. Atramenty solwetowe produkowane na bazie rozpuszczalników organicznych są trwalsze, odporniejsze na działanie warunków atmosferycznych, a nawet na uszkodzenia mechaniczne. Druk solwetowy jest chętnie stosowany ze względu na niski koszt produkcji w stosunku do wysokiej jakości.
  • Wydruk solwetowy z laminatem. Metoda identyczna, jak opisana wyżej z tą różnicą, że w  tym przypadku został zastosowany laminat, który pełni dodatkową ochronę przez niszczącymi czynnikami zewnętrznymi. Laminat może przybierać dwie formy: błyszczącą bądź matową. Zastosowanie tego typu ochrony ma jeszcze jedną dodatkową cechę – wspomaga późniejsze utrzymanie czystości, ponieważ bez problemu można laminowany szyld PCV myć jak okna, przywracając pierwotny blask reklamy.
Zobacz nasze dotychczasowe realizacje. Napisz do nas! Chętnie doradzimy i stworzymy szyld PCV zgodny z Twoimi wymaganiami.