Wyślij zapytanie


Nasza oferta

Kalendarze 2023

Złóż zapytanie ofertowe

Kalendarze jednodzielne

Jak wyglądają kalendarze jednodzielne?

Kalendarze jednodzielne to jedna z tańszych rodzajów kalendarzy. Składają się z jednoczęściowego kalendarium i trzech miesięcy, które znajdują się na jednej stronie. Powyżej kalendarium jest miejsce na dowolnie wybrany przez Ciebie obrazek, grafikę czy tekst. Warto, aby wybrać obrazek, który będzie aktualny przez najbliższe 365 dni. Fotografia umieszczona na kalendarzu zwraca uwagę, głównie ze względu na jej duży rozmiar. Dlatego dobrze by było, aby wydrukowane na kalendarzu jednodzielnym zdjęcie związane było z Twoją firmą. Dzięki temu łatwiej i szybciej Twoja marka zostanie zapamiętana zarówno przez obecnych, jak i przyszłych klientów. Kalendarz jednodzielny, posiada większą czcionkę, dlatego łatwiej się z niego korzysta.

Ponadto istnieje kilka możliwości, aby uszlachetnić kalendarz:
  • folia mat, czyli zastosowanie matowej folii, która nie dodaje blasku, ale wpływa na wzmocnienie i trwałość kalendarza.
  • folia błysk – podobnie jak w przypadku poprzedniego rozwiązania z tą różnicą, że uzyskujemy błyszczący efekt.
  • lakier wybiórczy – wówczas zaznaczone zostają tylko niektóre elementy
Co to są PLECKI w kalendarzach?

Plecki w kalendarzach to po prostu karton, do którego przyklejone są kalendaria – w tym przypadku jednodzielne. Możliwe jest umieszczenie na niej dowolnej grafiki, chociaż mogą być one również w naturalnym, szarym kolorze. Możliwe jest zastosowanie tzw. doklejki. Polega to na przyklejeniu na dole paska kartonu, na której możemy umieścić dowolną grafikę.

Główka wypukła czy główka płaska – którą wybrać?

Decydują tutaj aspekty estetyczne.
Płaska główka stanowi przedłużenie plecków, stanowi jednolitą całość. Najczęściej wykonana jest z kartonu 250 g lub 300 g.
Wypukła główka cechuje się tym, że wykonana jest z warstw. Pierwszą z nich stanowi gruby karton, najczęściej szara tektura, potem stosuje się miękką gąbkę introligatorską, a następnie karton 250 g. Dopiero na kartonie drukowana jest grafika. Taka główka zostaje przyklejona do plecków.Główka wypukła jest zdecydowanie mocniejsza, solidniejsza i bardziej wytrzymała niż główka płaska.

Kalendarz jako upominek – czy to dobry pomysł?

Przecież każdy lubi prezenty, prawda? Warto zastanowić się nad przygotowaniem upominków dla swoich stałych klientów. Kalendarze jednodzielne są świetnym wyborem na prezent dla Twoich klientów bez względu na okazję. Jednocześnie jest to ekonomiczne rozwiązanie, które nie zrujnuje budżetu nawet małej firmy.

Zapraszamy do kontaktu. Doradzimy w przygotowaniu projektu kalendarza jednodzielnego.