Wyślij zapytanie


Nasza oferta

Kalendarze 2023

Złóż zapytanie ofertowe

Druk na tkaninach

Druk na tkaninach
Możliwości techniczne dają w zasadzie szerokie możliwości zastosowania druku na tkaninach. Wysokiej jakości nadruk sprawia, że materiałowe elementy przykuwają wzrok potencjalnych klientów. Druk na tkaninach to świetna forma reklamy, a jej elementy stosowane są na:
 • gadżetach reklamowych
 • ściankach tekstylnych
 • stoiskach reklamowych, wystawienniczych
Zaletami nadruków na tkaninach jest wysoka jakość, świetne oddanie barw oraz różnorodność kolorów. Grafika jest nie tylko elastyczna, ale i bardzo wytrzymała. Zabrudzoną grafikę możesz wyprać bez obawy o jej uszkodzenie.

Druk na tkaninach – zastosowanie

Druk na gadżetach takich jak: koszulki polo, t-shirty, parasole, leżaki, ręczniki, etui na telefon, saszetki, poduszki, krawaty, pluszowe maskotki, flagi, piórniki, obrusy, plecaki itp. jest coraz chętniej stosowany przez wiele firm z różnych branż. Takie gadżety świetnie identyfikują firmę. Pozwalają poznać markę przez potencjalnych klientów. Znakowane gadżety, wyglądają nie tylko elegancko i podbijają prestiż firmy, ale również będą świetnymi prezentami czy nagrodami w konkursach. Sprawdzą się w przypadku mniejszych, ja i większych kampanii reklamowych oraz na targach czy konferencjach.
Druk na tkaninach – stosowane metody
Istnieją dwa sposoby nadrukowywania grafiki na tkaninę:
 • nadruk bezpośredni, czyli nadruk z drukarki najczęściej cyfrowej na tkaninę. Wówczas uzyskuje się wysokiej jakości nadruki, stosuje się wiele barw, odcieni itp. Dzięki takiej technice możliwe jest uzyskanie gładkich przejść pomiędzy barwami.
 • sublimacja, czyli przeniesienie grafiki z zadrukowanego papieru na tkaninę. Taki zabieg wykonuje się w bardzo wysokiej temperaturze – nawet do 220 °C. Technika ta polega na wniknięciu tuszu w strukturę materiałów. Stosuje się do tego celu prasę termotransferową. Oczywiście technikę ta stosuje się również w przypadku wykonywania nadruków na innych rodzajach powierzchni, takich jak np. ceramika.
 • termotransfer – metoda podobna do sublimacji z tą różnicą, że nadruk wykonuje się najpierw na folii termotransferowej. W przypadku sublimacji nie występuje biały barwnik, więc możliwości są nieco ograniczone. Nadruk zatem może być ciemniejszy niż podłoże. Termotransfer oferuje wykonanie znacznie trwalszego nadruku, efekt jest porównywalny. Co więcej – wykorzystuje się te same urządzenia.
Druk na tkaninach – od czego zależy cena?
Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem nadruku na tkaninach, które będą reprezentowały Twoją firmę, musisz wiedzieć o tym, że jest kilka czynników, które maja wpływ na cenę produktu:
 • nakład
 • rodzaj zastosowanej techniki nadruku
 • rodzaj tkaniny
 • ilość zastosowanych barw
 • wielkość nadruku
 
Jak wykonać nadruk na tkaninie?
Profesjonalne wykonanie nadruku na tkaninach możliwe jest przy pomocy odpowiednich urządzeń. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą. Przygotujemy projekt, doradzimy na każdym etapie jego realizacji. Dostosujemy ofertę do potrzeb klienta.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami.